Egy másik népszerű hegyvidéki kirándulóhely a tengerparttól távoli görög falucska, Pentedattilo. Nem túl sűrűn lakott település, munkahely hiányában elvándorolt innen a lakosság, a megmaradtak látszólag két-három szuvenírboltból tartják fenn magukat, és a hagyományos kézműves mesterségeket folytatják.
Pentedattilo Kalábria történetének és kultúrájának egy sokkal régebbi szeletét is őrzi. Ez a vidék korábban (kb. a i. e. 8. századtól megszakításokkal a középkorig) görög fennhatóság alatt állt és a Magna Graecia (Nagy Görögország) nevet viselte. Lakói sajátos, a görög, bizánci és római elemeket ötvöző, kultúrát hoztak létre, és nyelvük is az ezen hatások összeolvadásából létrejött grikó nyelv, amelyet itt, Pentedattilóban és még néhány környékbeli faluban a mai napig beszélnek.
Pentedattilo elnevezése a föléje magasló, ugyanilyen nevű sziklaképződmény nevéből származik, melynek jelentése: öt ujj. Ha megnézzük a képeket, és van egy kis fantáziánk, akkor feltűnik, hogy a sziklának kéz alakja van. Ha elhittük a balatoni kecskekörmök legendáját, akkor ezt is látni fogjuk.